W obecnych czasach żyjemy w bardzo szybkim tempie – nie mamy czasu na porządny wypoczynek oraz dobry, ciepły posiłek. Z tego też powodu żywimy się często bardzo niezdrowo – o niestałych porach. Nierzadko też sięgamy po niezdrowe Fast foody zamiast samodzielnie ugotować coś w domu, dla siebie oraz swoich bliskich.

Zdrowa dieta = zdrowy organizm

Zdrowe odżywianie ma jednak bardzo duży wpływ na nasz całe organizm. Jeśli chcemy jeść zdrowo nie musimy od razu „przewracać” całego swojego dotychczasowego trybu życia do góry nogami. Możemy zacząć od drobnych, małych kroków. Podstawą jest śniadanie – wstawajmy pół godziny wcześniej, aby zjeść zdrowy, pełny posiłek. Zamiast Fast foodów możemy częściej w pracy wybierać bary sałatkowe lub bary mleczne, które znów są bardzo popularne. Jeśli żywimy się zdrowo dbamy o nasz organizm – o nasze serce, stawy – ogólną kondycję. Czujemy się lżej… po prostu lepiej. Warto połączyć zdrowo dietę z dużą ilością ruchu – poranne bieganie z pewnością nie zaszkodzi.

Co warto jeść?

Chcesz się zdrowo odżywiać? Nie wiesz jakie posiłki wybierać? Przede wszystkim dobrze jest zrezygnować z mocno solonych potraw oraz bardzo tłustych. Bardzo zdrowe są owoce i warzywa. Brokuły, kalafior to są te warzywa, które mają w sobie mnóstwo pozytywnych witamin. Bardzo zdrowe są również ryby – pstrąg, łosoś norweski, dorsz.

Nie wiesz jak się zdrowo odżywiać? Skorzystaj z porady specjalisty. Dobry dietek z pewnością pomoże nam dobrać odpowiedni model żywienia. Warto udać się do dietetyka szczególnie wtedy kiedy chorujemy na różne schorzenia lub mamy skłonności do reakcji alergicznych. Dietetyk najpierw wykona odpowiednie badania, a potem dostosuje indywidualnie do nas odpowiednią, właściwą dietę. Jeśli naprawdę wybierze dla nas najlepszą dietę możemy nawet przy okazji „zrzucić” kilka zbędnych kilogramów.