Obecnie każdy przedsiębiorca chce być widoczny w sieci. Pierwszym krokiem do osiągnięcia tego celu jest stworzenie własnej strony internetowej. Jednak tutaj powstaje podstawowe pytanie – czy wykonać ją na własną rękę czy może skorzystać z usług firmy, która zajmuje się tym na co dzień. Jak zawsze i tutaj można odpowiedzieć… to zależy!

Wykonanie strony internetowej może być i proste i skomplikowane zarazem. Nie zawsze niezbędna jest odpowiednia wiedza i umiejętności, ponieważ w sieci mamy wiele kreatorów, które praktycznie za nas wykonają całą czarną robotę. Jednakże, gdy chcemy dedykowane rozwiązania, grafikę pod potrzeby identyfikacji wizualnej, lepiej w takich sytuacjach skorzystać z profesjonalisty. Jakie są wady i zalety każdego z tych rozwiązań?

Oszczędność pieniędzy, choć czasu już nie!

Naturalnie pierwszym krokiem, który wykona przedsiębiorca z ekonomicznym podejściem do swojego biznesu, będzie stworzenie strony samodzielnie. Nie będziemy tutaj twierdzić, że jest to złe rozwiązanie – wręcz przeciwnie. Jeżeli tylko można gdzieś zaoszczędzić, lepiej tak zrobić. Jednak trzeba liczyć się z tym, że osoba, która pierwszy raz będzie tworzyć stronę internetową, może napotkać na pierwsze problemy. Od czego zacząć? Jak osadzić ją na serwerze? Jak podpiąć domenę? A co z szablonami?
Jeżeli nie zależy nam na unikalności, dedykowanych rozwiązaniach i co ważne – na oszczędności pieniędzy, można skorzystać z kreatorów internetowych lub bazy dostępnych szablonów, za które nie trzeba będzie zapłacić nawet złotówki! Jednak trzeba liczyć się też z tym, że na budowę strony od podstaw, zużyjemy naprawdę bardzo dużo czasu, nerwów i wyszukiwarka Google będzie aż dymić od szukania odpowiedzi na kolejne pytania, które będą się pojawiać podczas produkcji. Efekt końcowy też może nas do końca nie zadowolić, jednak zawsze warto spróbować!

W rękach profesjonalisty, solidnie i bezpiecznie

Wybierając do współpracy firmę, która na co dzień zajmuje się tworzeniem stron internetowych, zrzucamy z siebie bardzo duży ciężar. I choć na koniec otrzymamy fakturę do zapłaty, będziemy wiedzieć, że wszystko jest wykonane od początku do końca tak, jak należy. Będziemy mogli wybrać skomplikowane rozwiązania, dedykowane szablony, a nawet dostosować grafikę pod identyfikację wizualną przedsiębiorstwa. Tym samym wszystko będzie spójne i szybko oddane (choć i ten aspekt jest uzależniony od wielkości zamówienia i jego stopnia skomplikowania).

Dodatkowo, korzystając z firmy reklamowej, która wykona za nas stronę internetową, otrzymamy szereg porad dotyczących późniejszego korzystania – kiedy aktualizować, jak konfigurować pocztę z własną domeną, jaki serwer wybrać i gdzie szukać oszczędności, nie tracąc na jakości. Agencje udzielają także gwarancji, dlatego gdy coś się stanie – awaria, wirus, mogą szybko zareagować i naprawić błędy, jakie powstały. Dlatego tutaj korzystanie z zewnętrznych usług jest na pewno korzystniejszą opcją, niż metoda prób i błędów, wykonywana samodzielnie.

Jakub Werelich Media Click

ul. Aleksandra Ostrowskiego 30
53-238 Wrocław
Tel. 71 757 58 15
Tel. kom. 601 774 553
Zestawienie usług na www.mediaclick.pl