Jednym z kanonów damskiej urody i wdzięku jest dobrze uczesana fryzura. Kobiety bardzo lubią eksperymenty z włosami, a rozpoczynają już w wieku kilkunastu lat. Statystycznie każda kobieta w okresie swojego życia zmienia fryzury ponad 100 razy, udając się przy tym salon fryzjerski trzy-pięć razy rocznie.

Najpopularniejszą przyczyną odmiany uczesania jest chęć zmian. Kobiety zmieniają swoje uczesanie z przeróżnych okazji, urodzin, ślubu czy narodzin dziecka. Także spore znaczenie ma tu moda, często bowiem okazuje się, że nowa fryzura jakiejś filmowej czy telewizyjnej gwiazdki powoduje tłok u fryzjerów. Każda wizyta w fryzjerskim salonie to dla pań ulubione zajęcie. Nawet nieduża zmiana stylu, inny kolor czy rozjaśnienie pasemkami sprawiają, że damska uroda na nowo nabiera świeżości i rozkwita. Sporo kobiet w pewnym momencie życia podejmuje decyzję o radykalnej rewolucji na głowie. I opuszczają salon całkowicie odmienione, z innym uczesaniem lub ciekawym kolorem.

Podejmując decyzję o takich zmianach powinniśmy pamiętać, że zmiana uczesania, z którego nie będziemy do końca zadowolone może czasem trwać nawet parę miesięcy, do czasu aż włosy nie nabiorą długości.