Ruch to dla większości z nas dobra sprawność i dobre samopoczucie. Brak fizycznego wysiłku może być przyczyną wielu różnych schorzeń. Za mała ilość sportu może powodować wzrost wagi, skrzywienia sylwetki, często pojawiają się też choroby serca i układu krążenia. Uprawianie jakiegoś sportu ma zbawienny wpływ na nasze samopoczucie i formę.

O zdrowotnych aspektach nie musimy się rozpisywać, fizyczna aktywność i sporty ma bardzo duży wpływ na wszystkich zdrowie. Przez to, że ludzie rekreacyjnie uprawiają przeróżne sporty, przykładowo biegi, jazdę na rowerze, jazdę na rolkach, koszykówkę czy piłkę nożną, mają większą odporność na wiele chorób. Poprawia im się kondycja, płuca i serce pracują lepiej i to wszystko ma drogocenny wpływ na naszą formę. Uprawiając jakiś sport musimy mieć na uwadze, żeby wykonywać to z głową i pilnować się pewnych reguł.

Nie powinniśmy zapominać o bezpieczeństwie i wygodzie, przykładowo jeżdżąc na rolkach czy rowerze warto mieć ochraniacze i kask, biegając powinniśmy ubrać wygodne obuwie. Trochę wyobraźni pozwoli nam bezpiecznie i długo cieszyć się z fizycznej aktywności.