Zorganizowanie przyjęcia ślubnego to najczęściej parę miesięcy organizacji. Najistotniejszą sprawą, od jakiej przeważnie rozpoczynają narzeczeni, jest rezerwacja sali weselnej. I wtedy, gdy rezerwacja jest zrobiona, to zaczyna się szukać fotografa ślubnego, szyje garnitur i suknię i robi listę weselników. Dobre domy weselne mają rezerwacje niekiedy nawet na dwa lata wcześniej, tak więc jeżeli jakaś para chce urządzić swój ślub w danym miejscu to trzeba będzie myśleć o tym wcześniej. Zaś wybór miejsca na wesele przeważnie uzależniony jest od paru spraw.

Głównym kryterium będzie liczba weselników, bo od tego zależeć powinna rozmiar lokalu, jaki będzie potrzebny. Następną sprawą, braną przy wyborze, jest sposób wyżywienia podczas wesela. Duża część lokali ma kompletną usługę, to znaczy wynajęcie lokalu wraz z kompletną usługą gastronomiczną. Narzeczeni ustalają zestaw potraw, a przygotowanie wszystkiego należeć będzie do obsługi. Można jednak znaleźć miejsca, jakie nie proponują przyrządzenia posiłków. W takim przypadku można albo znaleźć firmę zajmującą się kateringiem, jaka będzie mogła się tym wszystkim zająć, lub też zamówić osobę do gotowania i parę osób do obsługi. Jeśli jest sytuacja, że wesele będzie trzeba przygotować w niedługim czasie, a młoda para nie znalazła żadnego miejsca, to z ratunkiem przyjść może sieć internetowa.

Wprowadzając w oknie wyszukiwarki słowa catering Poznań dostaniemy wykaz odnośników do firm które oferują organizowanie wesel oraz obsługę cateringową. Po wykonaniu kilku telefonów przeważnie uda się znaleźć coś ciekawego.