Nowoczesna technologia jest obecna wszędzie, także to dotyczy technologicznych procesów. Najnowsze urządzenia i maszyny zadomowiły się w fabrykach, zastępując w wielu przypadkach pracowników, a także przestarzałe, stare procesy technologiczne. Czy produkuje się wyroby gumowe, czy też dokładne mechaniczne urządzenia, to w każdym z tych miejsc w czasie tej produkcji spotkać możemy cyfrowe obrabiarki.

Jedną z najbardziej nowoczesnych technologii obrabiania metalowych elementów jest toczenie cnc. Systemy cnc wyposażone są w mikroprocesor, który dowolnie można zaprogramować, przez co obróbka jest niezwykle dokładna i precyzyjna. Analogiczne możliwości może dać frezowanie cnc, które także ma możliwość bardzo dokładnego wykonania zaprogramowanych elementów. Poza tym istotną zaletą frezowania czy toczenia cnc jest niezwykle duża powtarzalność wytwarzanych części. Pracowanie przy maszynach tego typu wymaga od pracowników dużego doświadczenia, ale również trzymania się odpowiednich zasad BHP. Odzież, w jakiej pracują ludzie, nie powinna być za bardzo obszerna, ani posiadać żadnych elementów, które zwisają lub odstają, również należy także ubrać kask i okulary ochronne.

Pracownikom, którzy na co dzień noszą okulary zalecane są w ich miejsce kontaktowe soczewki, przykładowo Acuvue Oasys lub też Acuvue Advance. Podczas pracy przy maszynach tego typu na pewno będą bardziej bezpieczne i wygodniejsze, niż tradycyjne okulary.