Jakie aplikacje najchętniej instalujemy na telefonie? Czym się kierujemy w wyborze instalowanych programów i co jest dla nas ważne?

Nie ma co się oszukiwać. Wciąż najchętniej instalujemy programy bezpłatne – nie jesteśmy jeszcze w naszym kraju przyzwyczajeni do płacenia za oprogramowanie. Wolimy ściągnąć prostszy darmowy program niż inwestować w zakup licencji.

Prosta, intuicyjna obsługa

Bardzo ważna dla użytkowników jest prosta i intuicyjna obsługa. Lubimy oprogramowanie, które nie sprawia problemów podczas użytku. Zwracamy też uwagę na funkcjonalność – najchętniej ściągamy programy, które przydadzą nam się w codziennym egzystowaniu. Najchętniej ściągamy aplikacje do obsługi poczty e – mail. Wielu z nas musi mieć nieustanny dostęp do poczty elektronicznej. E – mail w telefonie daje dużą wygodę. W każdej chwili możemy skorzystać z poczty i wysłać służbowego, ważnego maila. Chętnie także instalujemy programy do obsługi portali społecznościowych, które zajmują ważne miejsce w naszym życiu.

Coraz więcej osób pragnie dbać o swój domowy budżet i finanse. Z tego też powodu chętnie instalujemy programy pomagające i wspierające w oszczędzaniu – tzw. menadżer wydatków pomaga nam zapanować nad naszym domowym budżetem. Po zapisywaniu wszelkich wydatków możemy kontrolować na co wydajemy zbyt dużo pieniędzy – dzięki takich programom nauczymy się oszczędności.

Słuchacze i pasjonaci muzyki bardzo chętnie instalują programy do słuchania ulubionych artystów, a osoby często podróżujące wybierają aplikację pomocne w podróżach i trasie.

Tak naprawdę aplikacji na telefon i jest naprawdę bardzo dużo każdy znajdzie coś dla siebie. Czasami warto zainwestować parę groszy i kupić lepszą, płatną wersję.