Wybór sukni ślubnej to jedna z najważniejszych decyzji, jaką musi podjąć każda panna młoda. Decyzja w dużej mierze uzależniona jest od charakteru ceremonii, miejsca w jakim się ona odbędzie, budżetu młodej pary, no i rzecz jasna od gustu i sylwetki narzeczonej.

Właściwy krój

Idealna suknia ślubna to taka, która podkreśli atuty Twojej sylwetki, a jednocześnie zamaskuje wszelkie niedoskonałości. Aby zatem podjąć właściwą decyzję niezbędna jest nie tylko znajomość aktualnie obowiązujących trendów, ale przede wszystkim świadomość i wiedza dotycząca własnego ciała. Nie jest to sprawa łatwa, dlatego najlepszym wyjściem będzie wybranie się na zakupy z jakąś zaufaną osobą, albo nawet z kilkoma. Wiadomo, co dwie głowy, to nie jedna.

Fasony sukien ślubnych

Obecnie rynek akcesoriów ślubnych daje nam ogromne, niemal nieograniczone możliwości. Jedyną granicą są tutaj granice Twojej wyobraźni. Niestety jednak, tak szeroki wybór ma też pewne wady – łatwo się pogubić i podjąć niewłaściwą decyzję. Na szczęście ryzyko wpadki można zminimalizować, zaznajamiając się zawczasu  z  dostępnymi opcjami i w domu, na zimno, dokonując wstępnej selekcji.

A oto podstawowe rodzaje sukien ślubnych, czyli wiedza, którą każda panna młoda powinna posiąść:

1. Suknia klasyczna – charakteryzuje się dopasowaną górą i szerokim dołem udrapowanym na wielowarstwowej halce. Występuje w dwóch wariantach, dwuczęściowym, składającym się z gorsetu i spódnicy oraz jednoczęściowym, w którym gorset jest wszyty na stałe. Taką kreację poleca się przede wszystkim wysokim pannom młodym o wyraźnie zaznaczonej talii.

2. Suknia empire – wyróżnia ją wyraźne odcięcie pod biustem i luźno puszczony dół, dzięki czemu model ten wydłuża optycznie sylwetkę. Dedykowany jest głównie osobom o słabo zarysowanej talii, zarówno wysokim jak i niskim.

3. Suknia w typie księżniczki – jest mocno dopasowana w biuście i talii, a następnie rozszerza się ku dołowi. Fason ten wydłuża optycznie sylwetkę i wyszczupla talię, dlatego świetnie tuszuje lekką nadwagę ii brak wyraźnego wcięcia w pasie.

4. Suknia w typie syreny – jest dopasowana i rozszerza się od ud lub od kolan ku dołowi. Jest to szalenie kobiecy model, odpowiedni dla pań o zgrabnej sylwetce i kształtnych biodrach.

5. Suknia w kształcie litery “A” – jest dopasowany w biuście, a następnie rozszerza się ku dołowi maskując nieco talię. Model ten świetnie wygląda na wysokich i niskich, a także szczupłych i pulchniejszych pannach młodych.

 

Gdzie szukać inspiracji

Przygotowując się do tego ważnego dnia dobrze jest przejrzeć oferty znanych firm zajmujących się modą ślubną oraz katalogi i strony internetowe w typie katalogu modnewesele.com. Dzięki temu będziesz wiedziała co w trawie piszczy, co jest obecnie trendy, a czego lepiej unikać. Poznasz też najczęściej popełniane błędy i dowiesz się jak ich unikać, a wiadomo, że lepiej uczyć się na cudzych błędach.

 

Nie tylko suknie ślubne

Istotną kwestią jest wyżywienie na weselu. Jeżeli goście będą głodni, to ich wspomnienia związane z tym dniem nie będą zbyt miłe i przyjemne. Bardzo ważne jest, by jedzenie było smaczne i różnorodne tak, aby każda z zaproszonych osób mogła znaleźć coś dla siebie i się tym rozkoszować. Inną ważną sprawą jest muzyka. Jeśli goście nie będą mieli przy czym się bawić, to zwyczajnie nie będą tego robić. Myślę, że sztywne i nudne przyjęcie nie jest tym, czego oczekują przybyli goście. Uważam, że para młoda powinna również zadbać o swoje potrzeby. Miesiąc miodowy należy zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem tak, żeby nie spoczywało to na świeżo zawartym małżeństwie jako coś, o co należy się zamartwiać. Dobrze by było, gdyby tak ważne chwile uwiecznić na fotografiach bądź filmie. Pozostałyby po tym wspaniałe pamiątki.

 

Większość ludzi wstępujących w związek w małżeński to ludzie młodzi. Jak to zwykli ludzie, którzy jeszcze nie mają takiego dużego bagażu doświadczenia, mogą nimi kierować różne sprzeczne pragnienia. Z jednej strony planowane przez nich wesele mogłoby być małe, sam ślub w małym kościółku na uboczu, co razem komponować się będzie w piękny obrazek rodem z romantycznego filmu. Mała liczba gości sprawiłaby, że tak wielkie wydarzenie będzie skierowane do osób, które naprawdę zrozumieją znaczenie tej wyjątkowej ceremonii. Innym marzeniem może być wielkie, huczne wesele. Tutaj będzie chodziło przede wszystkim o dobrą zabawę, ale też wspólne świętowanie wydarzenia, które zmieni życie dwójki młodych ludzi.