Decydując się na wyrazisty i odważny makijaż ust musimy się liczyć z sytuacją, że wszystkie nawet najdrobniejsze niedociągnięcia i nierówności zostaną zauważone. Z całą pewnością nie będzie to wyglądało estetycznie, zwłaszcza w przypadku użycia ciemnych intensywnych kolorów pomadek. Z pomocą przychodzi nam konturówka, czyli kredka w kolorze zbliżonym do koloru naszej pomadki, którą precyzyjnie obrysujemy kontur naszych ust.

Później pozostanie nam tylko wypełnienie wnętrza pomadką. Aby perfekcyjnie pomalować usta pokryjmy je najpierw beztłuszczowym podkładem, nadmiar usuńmy chusteczką, delikatnie przypudrujmy i wyrysujmy konturówką docelowy kształt ust. Jeżeli mamy opadające kąciki ust pomińmy je w konturowaniu. Konturówką możemy również wypełnić całą powierzchnię ust, a następnie nałożyć na nią pomadkę. Przedłuży to jej trwałość. Pamiętajmy, że konturówka nie może bardzo odbiegać kolorem od używanej przez nas pomadki. Na rynku dostępne są również bezbarwne konturówki oparte na silikonie. Przeznaczone dla starszych kobiet z widocznymi zmarszczkami wokół ust. Zapobiegają one wylewaniu się pomadki poza ich kontur.

Jeżeli dobrze wybierzemy konturówkę do ust, sprawimy, że nasz makijaż będzie wyglądał lepiej. Warto pamiętać, że dobra konturówka nie musi być dużym wydatkiem. Z powodzeniem dostaniemy produkt, który spełni nasze oczekiwania, a jednocześnie nie zrujnuje naszego portfela. Konturówki do ust możemy używać w towarzystwie pomadki, a także samodzielnie.