Dzisiejsze media (radio, telewizja, prasa) promują bardzo mocno różnego rodzaju diety. Często w TV słyszymy porady z ekspertami i znawcami tematu – każdy z nich ma inne podejście do diety. Każdy ma inną receptę na zdrowie. Często w morzu porad i opinii możemy się zagubić. Prawda jest też taka, że każda osoba powinna mieć indywidualnie dobraną dietę. Dlaczego? Każdy organizm jest inny – każdy ma inne potrzeby, każdy też inaczej reaguje na różnego rodzaju składniki. Jeśli chcemy naprawdę zadbać o siebie i jeść zdrowo powinniśmy poradzić się specjalisty. Testując różnego rodzaju diety „na własną rękę” możemy bardziej sobie zaszkodzić niż pomóc. Dobrą decyzją jest wizyta u dietetyka. Wybór tego rodzaju specjalistów jest bardzo duży. Czym się kierować podczas szukania najlepszego dietetyka? Jakie kompetencje i umiejętności powinna posiadać taka osoba?

Sprawdzaj opinie o specjalistach

Szukając dietetyka możemy pytać naszych znajomych o zdanie. Dzisiaj bardzo wiele osób korzysta z tego typu pomocy – jeśli ktoś jest zadowolony z pewnością poleci najlepszego fachowca. Opinii też możemy szukać w sieci. Na początku możemy przeglądać strony internetowe. Dobry dietetyk powinien mieć dużą wiedzę, ale też doświadczenie. Indywidualnie podchodzi do każdego pacjenta. Wykonuje dokładne badania oraz wsłuchuje się w potrzeby pacjenta. Musi być trochę też psychologiem. Często bowiem osoby, które korzystają z tego typu pomocy mają problemy z akceptacją siebie i swojego ciała. Czują się niepewnie – chcąc coś zmienić, ale nie wiedzą jak.

Pacjenci bardzo chętnie dzielą się swoimi opiniami na forach dyskusyjnych oraz blogach tematycznych. Oceniają jakość wizyty, podejście do pacjenta oraz ogólnie czy rodzaj diety był w ich przypadku pomocny. Nawet krótka opinia może być bardzo ważna. Może sprawić, że znajdziemy naprawdę dobrą, kompetentną osobę.