Jednym z urządzeń, bez którego nie można się obejść w miejscach, w których liczy się zachowanie higieny, jest dozownik do mydła łokciowy. W zależności od modelu może on być napełniony płynem dezynfekującym lub mydłem. Urządzenie to znakomicie sprawdza się przede wszystkim w gabinetach lekarskich, stomatologicznych, fryzjerskich czy kosmetycznych. Największą zaletą łokciowego dozownika jest łatwość obsługi i możliwość zachowania higieny. Z tego właśnie względu tego typu urządzenia są montowanie nie tylko w instytucjach państwowych, ale również w prywatnych firmach, a nawet w domach. Do wyboru jest mnóstwo różnych modeli, więc każdy może znaleźć coś dla siebie.

Rodzaje łokciowych dozowników do mydła

W pomieszczeniach, w których nie ma zbyt wiele miejsca, świetnym rozwiązaniem jest kompaktowy dozownik do mydła łokciowy. Urządzenie to mieści 0,5l płynu dezynfekcyjnego lub mydła i najczęściej wykonywane jest z łatwego do utrzymania w czystości tworzywa sztucznego ABS. Co ważne, można je uzupełniać bezpośrednio z kanistra, więc nie ma potrzeby zamawiania specjalnych wkładów uzupełniających. Niewielkie dozowniki sprawdzają się m.in. w pomieszczeniach zabiegowych czy gabinetach lekarskich.

Miejscach publicznych znacznie lepiej sprawdzi się dozownik do mydła łokciowy, który można zamknąć na kluczyk. Pojemność takiego urządzenia może być różna, ale najpopularniejsze są modele, w których mieści się 1l płynu dezynfekującego lub mydła. Na przedniej obudowie dozownika znajduje się wizjer, za pomocą którego można łatwo skontrolować stan mydła. Model ten napełnia się bezpośrednio z kanistra. Dużą zaletą jest łatwość utrzymania w czystości oraz wygoda użytkowania. Urządzenie posiada metalową rączkę, która ułatwia dozowanie.

Nieco bardziej zaawansowanym modelem jest dozownik do mydła łokciowy z pompką, która umożliwia regulację ilości dozowanego preparatu. Najczęściej do wyboru są trzy różne nastawy – 0,5ml. 1Ml oraz 1,5ml. Urządzenie jest łatwe w montażu i utrzymaniu w czystości. Wytrzymała obudowa z ABS sprawia, że znakomicie sprawdza się zarówno w prywatnych gabinetach, jak i w miejscach publicznych.

Jakie są zalety łokciowych dozowników do mydła?

Niewątpliwą zaletą łokciowych dozowników do mydła jest to, że są one łatwe w obsłudze. Dzięki specjalnej konstrukcji nie trzeba dotykać urządzenia dłonią, ponieważ dozowanie płynu odbywa się po naciśnięciu specjalne rączki za pomocą łokcia. Urządzenie podaje płyn w sposób bezkontaktowy, co jest szczególnie ważne tam, gdzie należy zachować higienę, czyli w gabinetach lekarskich, dentystycznych czy salonach urody. Z tego rodzaju rozwiązań bardzo chętnie korzystają też różnego rodzaju instytucje i firmy, w których z toalety korzystają różne osoby. Z racji tego, że dozownik ma składaną konstrukcję, uzupełnianie płynów jest naprawdę proste, podobnie zresztą jak utrzymanie urządzenia w czystości. W zależności od modelu, dozownik może pomieść od 0,5l do nawet 2l płynu, choć najczęściej montowane są urządzenia 1-litrowe.

Lekarskie dozowniki do mydła do kupienia na Higieniczny.pl.