Prowadzisz własną firmę z pewnością musisz borykać się ze wszelkimi ważnymi zobowiązaniami. Dużo czasu trzeba spędzić na załatwianiu formalności i zeznań finansowych do US i ZUS. Każdy przedsiębiorca zakładając firmę staje przed pytaniem – załatwiać wszystkie sprawy formalne samotnie czy może skorzystać z usług fachowca – księgowego lub biura rachunkowego?

Wszystko tak naprawdę zależy od naszych możliwości czasowych i tego czy czujemy się na siłach zajmować wszystkim. Nierzadko rezygnujemy z pomocy biura rachunkowego, ponieważ szukamy oszczędności. Prawda jest jednak taka, że prowadząc samemu księgi rachunkowe i inne dokumentacje również musimy zainwestować swoje pieniądze, a przede wszystkim ogromną ilość czasu. Musimy też pilnować wszelkich terminów. Prawo pracy jest teraz bardzo wymagające – nawet dzień spóźnienia wiąże się z nałożeniem dużych kar na przedsiębiorcę. Warto unikać takich problemów.

Księgowa czy biura rachunkowe?

Warto korzystać z pomocy specjalistów. Możemy doraźnie korzystać ze wsparcia księgowej, albo rozpocząć długotrwałą współpracę z biurem rachunkowym. Dziś konkurencja jest bardzo duża. Z tego też powodu oferty biur rachunkowych są naprawdę bardzo interesujące oraz korzystne. Możemy wykupić specjalne pakiety. Biura rachunkowe wtedy załatwia w naszym imieniu wszelkie ważne kwestie. Prowadzi księgę rozchodów i przychodów, wypełnia faktury. W razie potrzeby także biuro rachunkowe w naszym imieniu także nawiązuje kontakt z ZUS i US – załatwia w imieniu firmy sprawy urzędowe oraz sądowe.

Przy wyborze biura rachunkowego warto kierować się wiedzą pracowników oraz doświadczeniem w prowadzeniu dokumentacji firmowej. Przed podpisaniem umowy musimy koniecznie ustalić zakres usług oraz zasady rozliczenia za pracę z biurem. Dobrze jest korzystać z pomocy najlepszych – przeglądaj strony internetowe biur rachunkowych i podpisz umowę z najlepszym. Jeśli szukasz obsługi księgowej w Łodzi lub okolicach to sprawdź ofertę rzetelnego biura rachunkowego HAH.