Jest to metoda analizy medycznej oraz terapii, związana głęboko z filozofią medycyny chińskiej, która  została wynaleziona na początku XX wieku. Pomaga ona w skutecznej walce z wyleczeniem organizmu zainfekowanego pasożytami, bakteriami czy boreliozą. Niemal u każdej osoby, która została poddana analizie biorezonansowej, zostaje zdiagnozowany przynajmniej jeden rodzaj pasożytów.Biorezonans został spopularyzowany przez dwóch naukowców niemieckiego pochodzenia – medyka Franza Morella i inżyniera Ericha Rusha. To oni, po wielu latach ciężkiej pracy wynaleźli metodę polegającą na wykorzystaniu wibracji elektromagnetycznych do leczenia i diagnostyki chorób.

Jak wygląda to w praktyce?

Wiele osób ciekawi zapewne jak przeprowadzane jest powyższe badanie. Otóż, elektrody połączone z systemem diagnostycznym umieszczane są na ciele pacjenta. Zwykle musi być on w pozycji siedzącej i trzymać metalowe elektrody. Poprzez nie emitowane jest zmienne pole magnetyczne, które oddziałowując na komórki chorobowe, jest w stanie zmienić ich częstotliwość rezonansową umożliwiając tym samym leczenie stanów chorobowych. Pacjenci często określają o uczucie nieprzyjemnym, powodującym u nich rozdrażnienie. Takie badanie zwykle trwa około 1,5 h, zależnie od indywidualnych potrzeb i dolegliwości organizmu.

Do czego najczęściej wykorzystywany jest biorezonans?

Paleta możliwości terapeutycznych jest w zasadzie nieograniczona o czym informuje bioanna.com.pl. Biorezonans może wpłynąć na każdy ludzki narząd, wpłynąć na niego niwelując napięcie układu nerwowego, usunąć bóle mięśniowe i stawowe, wspomóc neutralizację toksyn z organizmu, a nawet wesprzeć terapię zaburzeń lękowych, stresu, czy nerwicy. Jest także pomocny przy wykrywaniu skomplikowanych alergii pokarmowych, które są odporne na tradycyjne testy alergologiczne.

Efekty terapii biorezonansowej

Efekty terapii biorezonansem są praktycznie natychmiastowe. W organizmie poddanym terapii natychmiastowo zaczynają lepiej przebiegać wszelkie procesy biochemiczne, które prowadzą do wyrównania i normalizacji pracy wszystkich narządów pacjenta. Taka terapia zupełnie nie kłóci się z ewentualnym stosowaniem leków przez osobę leczoną, nie warto obawiać się, że będzie ona miała jakikolwiek wpływ na ich wchłanianie. Znana jest również znaczna różnica pomiędzy biorezonansem, a stosowaniem antybiotyków. Otóż biorezonans jest naturalną metodą, która w przeciwieństwie do antybiotykoterapii nie ma negatywnego wpływu na florę bakteryjną organizmu. Dodatkowo działanie zmiennego pola magnetycznego jest w stanie znacznie wzmocnić cały organizm zapobiegając nawrotom wyleczonych chorób.