Wyspa Brac położona jest nad błękitnym Adriatykiem. To idealne miejsce dla wszystkich miłośników sportów wodnych. Pasjonaci żeglowania z pewnością będą zachwyceni możliwością czarteru jachtu w Chorwacji. Jedną z największych atrakcji wyspy Brac jest piaszczysta plaża Zlatni Rat, zaliczana do najpiękniejszych plaż na świecie. Moim zdaniem to miejsce jest idealnym miejscem na wakacyjny odpoczynek, szczególnie zadowolone były nasze pociechy. Mogły bez przeszkód budować z piasku i pluskać się w ciepłej wodzie. Ale Brac to nie tylko plaża, na wyspie znajdują się urokliwe miasteczka, których panuje magiczna atmosfera. Nas szczególnie zauroczyła wioska Škrip. Jest to najstarsza osada na wyspie, została założona przez starożytny lud Ilirów, który żył na wyspie pod koniec epoki brązu. Duże wrażenie zrobiła na mnie wioska Dol, od urodzenia mieszkam w mieście, dlatego to było dla mnie całkowicie nowe doświadczenie. Wioska Dol jest na prawdę mała mieszka w niej około dwustu osób. W wiosce można podziwiać starą wiejską architekturę. Szczególna uwagę zwracają charakterystyczne, kamienne ule pochodzące z XVI wieku, zupełnie niespotykane w Polsce. Możemy także zobaczyć zamek z zielonymi okiennicami i czerwoną fasadą. Brac jak i całe wybrzeże Adriatyku jest niezwykle urokliwe, bardzo trudno znaleźć miejsce, które byłoby po prostu brzydkie, dlatego do Chorwacji można jechać praktycznie w ciemno… Urlop na wyspie Brac to były jedne z najpiękniejszych chwil w moim życiu. Każdemu polecam wizytę na tej niezwykłej wyspie.

 

Ten tekst po angielsku:

We have visited the Island Brac on the second day by our yacht charter in safe hands on time. We were stunned with Golden cape, Zlatni Rat. This is because white pebble beach encouraged us exploring the windsurfing site further.

We have reached the main town of this island namely Supetar. We took advantage of sun bathing and swimming in the horsehoe shaped beach in this town. We have visited a remote village in this island and immersed ourselves in the local culture all through our stay in this village. We were satisfied with the most delicious nature of locally made wine and other foods.

 

Oryginalny tekst / Original text: Pricelist of Croatian marinas