Bardzo wiele się obecnie mówi o tzw. „zdrowych stylu życia”. W gazetach, telewizji powstają specjalne programy przeznaczone dla osób, które pragną żyć zdrowo. Jednak czy tak naprawdę wiemy co znaczy to stwierdzenie? Czy mamy świadomość tego co robić, aby być nieustannie dobrej kondycji. Poniżej przedstawiamy 5 zasad zdrowego stylu życia.

1. Wysypiaj się

Sen to zdrowie. Powiedzenie stare, ale jakże prawdziwe. Sen jest bardzo ważny. Brak snu może powodować wiele poważnych chorób i schorzeń – wpływa też negatywnie na nasze ogólne samopoczucie. Kiedy jesteśmy niewyspani możemy być nerwowi, mamy problemy z koncentracją. Brak snu ma wpływ na wiele sfer naszego życia – pracę oraz życie osobiste. Powinniśmy spać co najmniej 6,5 – 7h w ciągu dobry. W miarę możliwości kładźmy się spać o regularnych porach.

2. Dbaj o aktywność fizyczną

Dbać o aktywność fizyczną wcale nie musi oznaczać ciężkich ćwiczeń na siłowni 7 dni w tygodniu. Tak naprawdę wystarczy chodzić chociaż dwa, trzy razy w tygodniu na basen. Możemy też uprawiać poranny joging. Bieganie przed pracą jest bardzo zdrowe – pobudza do działania i reguluje pracę wszystkich organów.

3. Skupiaj się na jednym zadaniu – nie bierz za dużo na siebie

Ten punkt dotyczy przede wszystkim pracoholików – niestety nie brakuje ich w naszym społeczeństwie. Często bierzemy wiele zadań, wiele prac na siebie. Jesteśmy nerwowi, ponieważ boimy się czy wszystkiemu sprostamy. Nerwy mają wpływ na nasze zdrowie zarówno fizyczne, jak i psychiczne – warto o tym pamiętać.

4. Nie zapominaj o odpoczynku

Nawet jeśli praca jest naszą pasją musimy odpoczywać. W ciągu dnia możemy wyjść na spacer – warto też co kilka tygodni odreagować… wyjechać też na kilka dni, zmienić otoczenie i „złapać oddech”.

5. Unikaj stresu

Brzmi banalnie? Może i tak, ale jest to bardzo ważny punkt. Może najważniejszy. Stres jest częścią naszego życia – jeśli jednak możemy go uniknąć warto to robić.