Najnowsze statystyki wyglądają bardzo pozytywnie. Bezrobocie w Polsce jest bardzo małe – wciąż jednak bardzo dużo ludzi szuka pracy. Powody szukania nowego zatrudnienia są różne. Często pracujemy na czas określony i nasza umowa z firmą się kończy. Innym razem sami decydujemy się na zmiany. Jesteśmy zmęczeni, sfrustrowani dotychczasową pracą – nie mamy z niej satysfakcji. Szukamy dla siebie lepszych perspektyw, które dadzą nam szansę na prawdziwy i widoczny rozwój zawodowy.

Dobre CV kluczem do sukcesu

Dobre CV to podstawa. Warto tworzyć CV zgodne z profilem danej firmy do której aktualnie aplikujemy. Jeśli aplikujemy na stanowisko grafika skupiajmy się w CV na naszych umiejętnościach związanych z tą sferą. Nie musi pisać o naszym doświadczeniu w innych branżach – skupiajmy się na tym co najistotniejsze w danym momencie. Do każdej firmy warto stworzyć oddzielne CV. Kopiowanie jednego dokumentu cały czas nie jest dobrym rozwiązaniem.

Szukaj pracy przez Internet?

Dziś UP nie jest już tak potrzebny. Większość z nas szuka zatrudnienia w sieci. Portali z ofertami jest bardzo dużo. Szukać pracy na portalach ogłoszeniowych możemy na kilka sposobów. Możemy szukać sami ofert i na nie odpowiadać. Możemy także napisać anons sami. Wtedy nasz potencjalny pracodawca ma szansę do nas pierwszy trafić. Dodatkowo widząc nasz anons ma potwierdzenie, że zależy nam na pracy, bo sami jej szukamy. Trzeci sposób to subskrypcja. Nasze CV znajduje się w bazie potencjalnych kandydatów na dane stanowisko. Pracodawcy mogą je przeglądać. Na maila dostajemy informację o nowych ofertach.

Bezpośredni kontakt z firmą

Dobrym sposobem jest też bezpośredni kontakt z firmą. Podoba Ci się praca w jakiejś firmie? Sam się zgłoś do niej – wyślij CV na maila lub nawiąż kontakt przez formularz kontaktowy na stronie internetowej spółki. Taka forma szukania pracy bywa skuteczna.